BABYLON BİNASI

Türkiye’nin önde gelen kültür-sanat kuruluşlarından Pozitif Organizasyon’un yönetim binasının kaba ve ince işlerinin yapımı tamamlanmıştır. Üst katları yönetim birimleri olarak tasarlanan yapının bölümleri, alt katındaki müzik merkezi Babylon’la, kurulan çelik kompozit sistemle birleştirilmiştir

Babylon müzik kulübü, Asmalımescit’in 1990‘lı yıllardaki gelişiminde özel bir yer tutar. Pozitif şirketinin yönetim ofislerini de barındıran bina, tarihi çevre ile duyarlı bir iletişim kurar. Giriş katındaki Babylon Lounge, iç mekân tasarımındaki rafine yaklaşımı ile gün içinde hem ziyaretçilere hem de Pozitif çalışanlarına yemek yerken iyi müzik dinleme olanağı sağlar.

Aynı mekân akşam saatlerinde ışık tasarımında yaratılan farklılıklar ile Babylon ile entegre canlı performanslara ev sahipliği yapmaktadır. Birinci katta, özel davetler ya da toplantılara hizmet eden çok amaçlı alan, diğer dört katta ise Pozitif’in yönetim ofisleri yer almaktadır.

Hem Babylon’da hem Babylon Lounge’da var olan eski mekânın kaba dokusuna fazla müdahalede bulunmadan ışık ve yeni malzemelerle mekansal düzenlemeler getirilmiş ve Pozitif’in dinamik kurumsal yapısına uygun esnek mekanlar yaratılmıştır.

İşveren: Pozitif A.Ş.
Yeri: Beyoğlu İstanbul
Mimarı: Aydan Volkan-Kreatif Mimarlık
Alanı: 700 m2
Yapım Yılı: 2007
Şantiye Şefi: Seda Bingül