Mahmut Hoşafçı
İnşaat Mühendisi
Proje Müdürü

YAPTIĞIMIZ İŞTEN ZEVK ALIYORUZ

Meslek hayatımı sekiz yıldır sürdürdüğüm Siska, iş dünyasında sıkça görüldüğü gibi, kazanç hırsıyla hareket etmeyen, yaptığı işten zevk alan bir anlayışı benimseyen bir firma.

“Bir binayı nasıl daha güzel yaparız” sorusunu sorduğunuzda, aynı zamanda işverene, çalışanlara ve şirket olarak kendinize tatmin edici cevapları da bulmuş olursunuz. Siska’yı farklı kılan bu bence.

Siska’da çalışıyor olmakla kendimi şanslı hissediyorum. Burada bir felsefe var; “müşteri memnuniyeti” ilkesinin aynı zamanda çalışanları da kuşatan derinlikli bir anlamı olduğu kolayca anlaşılır.

Çalışanların asıl hayatının işte geçtiği ve işte mutlu olması gerçeği burada somut ifadesini bulur.

Siska’da işe alınan genç mühendis ve mimarlara önce bu felsefe öğretilir. Çalışanların seçiminde kariyerinin belli bir düzeyine erişmiş olanlar yerine okulu yeni bitirmiş idealist gençlerin tercih edilmesi, onlara mesleği öğretmenin yanında bu vizyonu aktarması Siska’nın başarısındaki asıl etmendir.

Siska’da benden istenen şey teslim aldığımız projeyi kaliteli ve hızlı bitirmemdir. Kalite önce gelir çünkü biz biliyoruz ki teslim aldığımız proje, onu hazırlayanların ve yatırımcıların hayalidir.

Pek çok işimizi, daha önce tam müşteri memnuniyetiyle ve vaktinden önce tamamladığımız projelerin işverenlerinden aldık. Çünkü onları asla hayal kırıklığına uğratmadık.

Siska aynı zamanda zor lokasyonlarda, güç çalışma şartlarındaki projelerde ustalaşmıştır. Beyoğlu, Karaköy, Fatih gibi tarihi kent merkezlerinde mühendislik bakımından zorlu uygulamalara imza atmış ve çözüm üretmiştir. B

u projelerin altından başarıyla çıkmamız benzer işlerde akla gelen ve tercih edilen firma olmamızı sağladı.